pozycjonowanie

Trzy modele pozycjonowania.

Jest kilka metod, które stosują firmy do promocji stron internetowych. Lecz najczęściej spotykamy trzy sposoby / modele rozliczeń. Należy zauważyć, że każdy z nich ma swoje wady i zalety, ocenę zostawiam Tobie. Dla formalności podam jeszcze krótkie info, czym jest pozycjonowanie: Optymalizacja strony i jej rejestracja w wyszukiwarkach oraz katalogach jest bardzo dobrą metodą zaistnienia strony w sieci internetowej. W porównaniu z linkami sponsorowanymi, pozycjonowanie strony internetowej to metoda niedroga. Pozycjonowanie (inaczej zwane popularyzacja stron) to najlepsza promocja stron w Internecie.

Pozycjonowanie stron 3 modele.

  1. Klient decyduje się na pozycjonowanie jednorazowe na ok 10-15 haseł i w przypadku mniej konkurencyjnych haseł takie pozycjonowanie stron www wystarcza. Efekt końcowy pozycje 1-10, 1-20 na wszystkie lub większość haseł. Na pozycjonowaniu jednorazowym klient zakańcza i jeżeli jest taka potrzeba to przypomina się np. raz na kilka miesięcy lub raz na rok w celu odświeżenia pozycjonowania gdyż z czasem pozycje troszeczkę mogą spaść – przy poprawie pozycjonowania płaci się połowę ceny nowego pozycjonowania.
  2. . Klient decyduje się na pozycjonowanie jednorazowe na ok 10-15 haseł. Po tym jednorazowym pozycjonowaniu wybiera sobie np. 1-4 najbardziej konkurencyjne lub najważniejsze hasła i na nie zleca dodatkowo tak zwane stałe pozycjonowanie, tak aby pozycje były jak najwyższe przez cały czas. Płaci się wówczas opłatę miesięczna za każde z wybranych haseł.
  3. . Klienta interesuje pozycjonowanie stałe i hasła o które pyta należą do dosyć mocno konkurencyjnych. Wówczas proponujemy takie stałe pozycjonowanie (z którego dowolnym miesiącu można zrezygnować). W przypadku gdy strona już teraz jest po tych wybranych hasłach w granicach pozycji 1-80 to można je zrobić od razu. W przypadku gdy to stosunkowo nowa strona i nie ma jej w granicach pozycji 1-80 to zalecane jest najpierw pozycjonowanie jednorazowe wg. oferty poniżej a dopiero później stałe dla wybranych haseł.

Mam nadzieję, ze ten krótki tekst pomoże Ci w podjęciu decyzji co będzie najlepsze dla Ciebie i biznesu jaki prowadzisz. Zapraszam również do moich kolejnych tekstów.